Uroczystość pasowania w Przedszkolu JCI!

07-11-2016

W dniu 25 października, w Przedszkolu JCI odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków. Z tej okazji, do przedszkola zawitali specjalni goście: Albert Einstein, Mikołaj Kopernik, Izaak Newton, Platon, Archimedes, Bracia Wright, Maria Curie-Skłodowska, Thomas Edison oraz włoska astronautka Samantha Cristoforetti. W postaci tych znamienitych myślicieli, odkrywców  i wynalazców wcieliły się Starszaki. Charakteryzację dzieci wykonała Pani Joanna Żak. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny, na który składały się m.in. kilkuminutowe wykłady dla najmłodszych studentów Krakowa. Piotruś (lat 6) opowiedział słuchaczom o właściwościach ogórka, a tematem wykładu Leona (lat 6) były węże i żmije. Prelegent Jaś (lat 6) wygłosił wykład o kosmosie. Ostatni z  wykładowców Janek (lat 7), podzielił się wiedzą o energii elektrycznej. Po tej intelektualnej uczcie, Prezes Jagiellońskiego Centrum Innowacji, Paweł Błachno wraz z Dyrektor Przedszkola JCI, Aleksandrą Król, rozpoczęli uroczyste pasowanie. Ceremonia pasowania w Przedszkolu JCI przewiduje dotknięcie słonecznikiem oraz założenie żakowskiej czapki – symbolu przystąpienia do społeczności Przedszkola JCI.

Galerię z wydarzenia można zobaczyć tutaj. Zapraszamy!