W Przedszkolu JCI zagościła rybia rodzina!

25-04-2016

Grupa Starszaków w lutym rozpoczęła realizację projektu „Akwarium”. Po tygodniach przygotowań, do Przedszkola JCI zawitali nowi lokatorzy.

Na początku w sali przedszkolnej  pojawiło się akwarium. Choć było puste, wzbudziło wielkie zainteresowanie dzieci. Pewnego dnia, wspólnymi siłami, dzieci napełniły je wodą i poznały zasady działania filtra wodnego, pompki napowietrzającej oraz grzałki. Mijały dni i gdy woda odstała, Przedszkole JCI odwiedził Tata jednego z przedszkolaków. Pan Łukasz, ekspert i pasjonat akwarystyki razem z dziećmi zaaranżował wnętrze akwarium. Dzieci przygotowały także informacje dotyczące różnych gatunków ryb, roślin oraz ciekawostek związanych z prowadzeniem akwarium, by kolejnego dnia podzielić się swoją wiedzą z rówieśnikami.

Zdjęcia z przygotowań można zobaczyć tutaj. Zapraszamy!