Gra "W poszukiwaniu żółtej ciżemki"

14-10-2015

Ostatni tydzień września w Przedszkolu JCI poświęcony był naszemu miastu. Przedszkolaki poznawały historię, piosenki i legendy związane z Krakowem. Starszaki miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zmagań w drużynowej grze planszowej „W poszukiwaniu żółtej ciżemki”. Celem wyprawy było dotarcie do Kościoła Mariackiego, gdzie w tajemniczych okolicznościach zniknęła żółta ciżemka. Mali odkrywcy przemieszczali się po planszy napotykając liczne przeszkody. Najważniejsze zabytki i ciekawe miejsca Krakowa skrywały zagadki i zadania do wykonania dla całej drużyny: fiakier prosił o piosenkę, kwiaciarka o legendę, na błoniach trzeba było wykonywać przysiady i podskoki, a wejście na Kopiec Kościuszki zajmowało tyle czasu, że drużyna traciła kolejkę. Zabawa przyniosła dzieciom wiele radości.

Zdjęcia z zabawy można zobaczyć tutaj. Zapraszamy!