Wakacyjna podróż w czasie do prehistorii

22-07-2015

Czy ktoś widział człowieka pierwotnego? Czy można zaprzyjaźnić się z mamutami? U nas wszystko jest możliwe! W trzecim tygodniu wakacji, przedszkolaki, za sprawą wehikułu czasu, przeniosły się do czasów prehistorycznych. Dzieci codziennie odwiedzał jaskiniowiec, który przybliżał życie ludzi pierwotnych. Przedszkolaki nauczyły się krzesać ogień, zostały uroczyście przyjęte do bractwa tajemnej jaskini, a także uczyły się przetrwania w prehistorycznym lesie pełnym niebezpieczeństw. Podczas podróży w czasie podążały śladami dinozaurów w jurajskim parku, obejrzały teatrzyk „Przygody pterodaktyla” oraz opiekowały się jajami dinozaura. W czasie prehistorycznej wyprawy, dzieci natknęły się nawet na stado mamutów. Okazało się, że te ogromne, włochate trąbowce wcale nie są takie straszne. Mamuty na dobre wprowadziły się jednak do sali przedszkolnej, gdzie dzieci dzielnie karmiły je i opiekowały się małymi mamuciątkami. Pod koniec wyprawy odbyły się także warsztaty geologiczne. Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Geologicznego w Krakowie, przedszkolaki mogły obejrzeć amonity i inne skamieliny, a także samodzielnie wydobywać cenne kruszce ze skał. Wszystko oczywiście pod okiem ekspertów, z użyciem profesjonalnego sprzętu.

Zdjęcia z III tygodnia bajkowych wakacji w Przedszkolu JCI można obejrzeć tutaj. Zapraszamy!