Bajkowe wakacje trwają u nas w najlepsze!

15-07-2015

W drugim tygodniu wakacji w Przedszkolu JCI odkrywaliśmy głębiny  mórz i oceanów z „Arielką- małą syrenką”. Przedszkolaki poznały syreni śpiew poprzez eksperyment z szklankami i wodą, a także łowiły makaronowe rybki przy pomocy słomek do napojów. Starszaki wyruszyły w niebezpieczny rejs statkiem po skarb na bezludną wyspę, co było nie lada wyzwaniem pobudzającym dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Nie obyło się bez karmienia wygłodniałych rekinów i ratowania zagrożonych zanieczyszczeniami ryb. Przedszkolaki zgłębiały tajemnice skarbów ukrytych w butelkach, wykorzystując różne zmysły. Eksperymentowaliśmy również z mieszaniem płynów, sprawdzając czy wszystkie razem stworzą jedną zawiesinę. Największą atrakcją tygodnia była wycieczka do Muzeum Przyrodniczego PAN, gdzie dzieci mogły poznać stworzenia zamieszkujące środowisko wodne oraz podziwiać strukturę lasu tropikalnego, egzotyczne zwierzęta i wystawę motyli.

Zdjęcia z II tygodnia bajkowych wakacji w Przedszkolu JCI można obejrzeć tutaj. Zapraszamy!