26-01-2015

W dniu 23 stycznia, w Przedszkolu JCI świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały wyjątkowy występ, który przeniósł wszystkich w najpiękniejsze miejsca Krakowa. Krakowskie kwiaciarki rozdawały kwiaty naszym solenizantom a Lajkonik przemierzał po scenie przenosząc nas w atmosferę krakowskiego Rynku. Nie zabrakło również fiakra, który zręcznie wywijał batem i pięknie kłaniał się melonikiem. Na spacer po Krakowie zabrali nas pięknie przystrojeni Krakowiacy i odświętne Krakowianki w szykownych, kwiecistych spódnicach i czerwonych koralach. Dzieci tańczyły także walca na dworze króla Zygmunta i królowej Bony, podczas uroczystości zawieszenia Dzwonu Zygmunta w Katedrze. Ta wspaniała uroczystość sprawiła, że w sercach wszystkich zagościł Kraków – „Miasto wierne swej Ojczyźnie i duma Polaków”.