Pyszny Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu JCI

03-06-2015

Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe święto dla dzieci i rodziców. W Przedszkolu JCI tym razem obchodziliśmy je kulinarnie. Wcześniej były oczywiście występy oraz życzenia i prezenty, w które dzieci włożyły wiele serca. Rodzice zostali obdarowani udekorowanymi własnoręcznie przez dzieci kubkami do herbaty, gipsowymi serduszkami i ramkami ze zdjęciem,  które wykonane były z patyczków po lodach. Po części artystycznej rozpoczęły się „Kulinarne potyczki rodzinne”. Osiemdziesięcioro rodziców zostało podzielonych na siedem grup. Każda z grup miała do wykonania jakąś potrawę: danie główne, przekąski, desery oraz napoje. Na rodziców czekały stanowiska z produktami oraz naczyniami. Przez hol JCI przemykały postaci w kuchennych fartuchach w poszukiwaniu mąki, soli czy miksera. Dla nieobytych w kuchni, z pomocą przyszli przedstawiciele restauracji Oberża Sąsiadów. Państwo Danuta i Artur Ledwosowie służyli radą, pomagali dobrać produkty, a na końcu oceniali jakość wykonania potraw. Liczył się nie tylko smak, ale także estetyka, oryginalność oraz współpraca rodziców podczas pracy. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na efekt końcowy. Ostatecznie prawie wszystkie dania i tak zanurzyły się  w czekoladowej fontannie.