Projekt edukacyjny "Kraina miodem płynąca"

13-05-2015

W dniu 12 maja, w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Kraina miodem płynąca", grupa Maluchów wybrała się do pasieki przy Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedszkolaki na kilka chwil zamieniły się w małych pszczelarzy. Dzieci ubrane w specjalne kapelusze, zakrywające je niemal w całości, zaglądały do środka ula i obserwowały pracujące tam pszczoły. Po uniwersyteckiej pasiece oprowadzał nas prof. dr hab. Michał Woyciechowski oraz dr Karolina Kuszewska. Pani doktor opowiadała przedszkolakom o zwyczajach pszczół, o tym jak powstaje miód a także o pszczelich leniuchach czyli trutniach. Na zakończenie, dzieci mogły spróbować świeżutkiego miodu bezpośrednio z plastra wyjętego z ula. Smakował zupełnie inaczej niż ten ze słoika.