Sylwester z Dziećmi - rodzinna zabawa na powitanie Nowego Roku

27-12-2023

Sylwester to wyjątkowy czas, który większość z nas chciałaby spędzić w gronie najbliższych. Jeśli jednak jesteś rodzicem, planowanie tego wieczoru z pewnością wymaga nieco kreatywności, aby zadowolić zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Oto kilka pomysłów, jak sprawić, by Sylwester z dziećmi stał się niezapomnianą przygodą.

1. Udekorujcie dom

Zacznijcie od stworzenia imprezowej atmosfery w domu. Wspólnie z dziećmi przygotujcie kolorowe girlandy, balony, a nawet prosty zegar, który posłuży Wam do odliczania godzin do Nowego Roku. Stwórzcie własne niebanalne ozdoby świąteczne, dzięki czemu cała rodzina będzie mogła wspólnie uczestniczyć w tworzeniu magicznego otoczenia. A jak już udekorujecie całe mieszkanie to nie zapomnijcie żeby wystroić także siebie. Wieczorowe kreacje dla małych i dużych dodadzą temu dniu wyjątkowości.

1. Menu dla małych i dużych smakoszy

Podczas Sylwestra warto zaserwować dania, które zadowolą nawet najbardziej wybredne podniebienia i będą cieszyły wyglądem. Przygotujcie zdrowe przekąski np. warzywne paluszki z dipem jogurtowym, humus, czy chipsy z batatów. Nie zapomnijcie również o słodkim finale w postaci kolorowych ciasteczek i deserów, oczywiście w wersji fit.

1. Gry i zabawy dla rodziny

Przygotujcie listę gier i zabaw, które umilą czas wszystkim uczestnikom wieczoru. Możecie zorganizować domowe bingo, quiz z pytaniami na temat mijającego roku, czy nawet małe przedstawienie teatralne, w którym dzieci mogą się wykazać aktorskimi umiejętnościami. Pamiętajcie, że kluczowe jest dostosowanie aktywności do wieku i chęci uczestników. Pamiętajcie, żeby dobrze się bawić, wspólnie wygłupiać, tańczyć i śpiewać… w końcu Sylwester to wstęp do karnawału, który rozpoczyna się po Święcie Trzech Króli.

1. Wspólny spacer

Jak mów znane skandynawskie powiedzenie „Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie” dlatego bez względu na to czy będzie padał śnieg, czy deszcz wybierzcie się w Sylwestra i Nowy Rok na spacer. Spacerowanie jest dobrym nawykiem, który powinien być stałym elementem waszego rodzinnego dbania o zdrowie i sposobem na wspólne spędzanie czasu. Jest to też okazja do poznawania przyrody czy zabaw na świeżym powietrzu.

1. Zwieńczenie wieczoru zimnymi ogniami

Tego, że petardy i sztuczne ognie są szkodliwe nie trzeba już nikomu tłumaczyć więc mamy nadzieję, że w Waszych domach ich nie ma. Duże bezpieczniejsze, ciche i nie szkodliwe dla środowiska są przeurocze zimne ognie. Pamiętajcie też, że błyszczące czy kolorowe konfetti też nie jest dobrym pomysłem. Jeśli rozrzucicie je po całym mieszkaniu to czeka Was dłuuugie sprzątanie, a ich rozrzucenie przez okno czy balkon spowoduje jedynie zaśmiecenie Waszej najbliższej okolicy i może przyczynić się do zatrucia ptaków.

1. Wspólne postanowienia noworoczne

W ramach wspólnych atrakcji stwórzcie listę rodzinnych postanowień noworocznych. To doskonały sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych i pokazanie dzieciom, że cele i plany można osiągać wspólnie i wzajemnie się motywować do ich realizacji.

Sylwester z dziećmi może być równie ekscytujący, co tradycyjne imprezy dla dorosłych. Kluczem jest kreatywność, zaangażowanie i gotowość do dzielenia się tym wyjątkowym czasem z najbliższymi. W ten sposób stworzycie wspomnienia, które pozostaną w sercach Waszych dzieci na długo.