Warsztaty w Muzeum Narodowym w Krakowie

27-01-2014

W czwartek, 23 stycznia grupa Starszaków wybrała się do Muzeum Narodowego w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach twórczych pt. „Historia mierzenia czasu. Zegary przez wieki”. Muzealna lekcja zaczęła się od krótkiego wstępu wprowadzającego dzieci w tematykę mierzenia czasu. Przedszkolaki rozmawiały z Panią Przewodnik o tym, czym jest czas, co znamionuje jego upływ oraz czym go mierzymy. Następnie dzieci zwiedzały ekspozycję, która zaczynała się od średniowiecznej klepsydry, a kończyła na ozdobnych zegarach sprzed stu lat. W trakcie zwiedzania, Pani Przewodnik opowiadała m.in. do czego służyła klepsydra kazaniowa oraz w jaki sposób budzono Cesarzy Chin i kim był Chronos. W trakcie drugiej części warsztatów dzieci mogły samodzielnie wykonać zegar, ozdabiając kolorowe tarcze pastelami według własnego pomysłu. Za trud włożony w pracę, wszystkie maluchy otrzymały nagrody.