8 pomysłów na dziecięce prezenty pod choinkę

08-12-2023

Grudzień to czas kiedy wszyscy zastanawiamy się nad tym co kupić w prezencie dzieciakom. Nie ma znaczenia czy są to nasze dzieci, wnuki, czy dzieci znajomych… wszyscy mamy ten sam „problem”. Dzieci mają obecnie dostęp do wszystkiego wiec wybranie dobrego prezentu jest naprawdę trudne.

• Maskotki i zabawki

Jeśli myślicie o kupnie maskotek czy zabawek to wybierzcie te robione ręcznie przez lokalnych artystów. Ich cena może jest wyższa niż chińskiej maskotki z marketu, jednak są one unikatowe, a dodatkowo wspieracie konkretną osobę i jej biznes.

• Zabawki edukacyjne

Dobrym pomysłem jest wybranie zabawek edukacyjnych, które uczą przez zabawę. Mogą to być puzzle, klocki czy zestawy do eksperymentów, które rozwijają umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i ciekawość do świata nauki.

• Książki i kolorowanki

Książki są zawsze dobrym pomysłem i nigdy nie mamy ich za wiele. Pamiętaj, żeby wybrać książkę odpowiednią dla wieku dziecka, która zainspiruj je do czytania. Baśnie, przygody czy książki naukowe - świat literatury dziecięcej oferuje ogromną różnorodność, dostosowaną do różnych zainteresowań i wieku. Jeśli chodzi o kolorowanki to obecnie można znaleźć naprawdę każdy możliwy rodzaj: duże, małe, tematyczne, a nawet z naklejkami. Fajnym rozwiązaniem są też wodne kolorowanki, do których wykorzystuje się jedynie pisak/pędzelek napełniony wodą.

• Zestawy kreatywne

Dla dzieci pełnych pomysłów i kreatywności, zestawy artystyczne są doskonałym wyborem. Farby, kredki, plastelina czy zestawy do rysowania umożliwiają maluchom wyrażenie siebie poprzez sztukę. To nie tylko sposób na rozwijanie zdolności artystycznych, ale także doskonała zabawa.

• Gry planszowe

To w zasadzie prezent dla całej rodziny. Dzięki nim można zaangażować do wspólnej zabawy zarówno rodziców jaki ich maluchy. Najważniejsze jednak jest wybranie gry, która jest dostosowana do wieku dziecka, dzięki czemu będzie ona nie tylko zabawą i świetną formą na spędzenie czasu ale także sposobem na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i wsparciem w integracji społecznej.

• Sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy, jak rolki, piłka, hula hop nie tylko dostarczy dzieciom radości z ruchu, ale także wpłynie pozytywnie na ich zdrowie i kondycję.

• Karnet lub bilet

Ciekawym pomysłem na prezent dla całej rodziny może być podarowanie dziecku karnetu na jakieś zajęcia np. z ceramiki dla dzieci, albo z malowania. Można też kupić bilety do kina, teatru lalek czy do zoo. Jeśli jednak nie jesteście rodzicem konkretnego dzieciaka to warto taki prezent wcześniej skonsultować. Rodzice muszą mieć czas na zawiezienie dziecka na takie zajęcia czy wybranie się w określonym terminie do kina.

• Kosmetyki i akcesoria do kąpieli

Kosmetyki to nie tylko dobry prezent dla dorosłych. Dzieci zazwyczaj uwielbiają się kąpać i spędzać czas w wannie. Można im ten czas umilić np. fantazyjnymi i pięknie pachnącymi, musującymi kulami do kąpieli. Niektóre z nich mają wewnątrz mały prezent np. dinozaura albo pierścionek. Można kupić specjalne żele do kąpieli dla dzieci które mają ciekawe kolory, zapach gumy balonowej lub dodatek rozpuszczalnego brokatu. Dla każdego miłośnika kąpieli takie dodatki będą zachwycające. Można też kupić urządzenie, które tworzy w wannie pianę lub specjalne zabawki do wody. A dla najmłodszych znajdą się nawet specjalne książeczki do kąpieli. Pamiętajcie, żeby wybierać kosmetyki przeznaczone dla dzieci.

Powyżej przedstawiliśmy Wam jedynie kilka propozycji, które z pewnością spełnią oczekiwania dziecięcych marzeń. Warto w wybór prezentu zaangażować samego małego człowieka na przykład poprzez poproszenie go o napisanie listu do św. Mikołaja. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasz prezent jest idealnie wybrany, a dla dziecka będzie to dodatkowy element radości.

PS. Pamiętajcie, że zwierzęta nie są zabawkami i tylko rodzice mogą podjąć decyzję o ich podarowaniu biorąc w pełną świadomość i odpowiedzialność za późniejszą opiekę nad nowymi członkami rodziny!