Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej

28-07-2014

W dniu 25 lipca dzieci z Przedszkola JCI odbyły niezapomnianą wyprawę do Parku Edukacji Globalnej w Krakowie. W ciągu jednego dnia przedszkolaki odkryły najbardziej odległe i tajemnicze zakątki naszego świata. Dzieci podczas wędrówki poznały życie i kulturę najbiedniejszych środowisk poszczególnych kontynentów. Swoją podróż przedszkolaki rozpoczęły od Australii i Oceanii, gdzie przed gorącym klimatem mogły schronić się w papuaskim domu na palach. Kolejnym punktem wyprawy było podziwianie wnętrza jurty mongolskiej, w której znajdowały się ręcznie malowane meble oraz ozdobne stroje. Następnym punktem wycieczki był mroźny biegun północny. Tam schronienie mali podróżnicy znaleźli w igloo, gdzie wysłuchali opowieści o tym, jak przetrwać w lodowej krainie. Podróżując po świecie, dzieci trafiły także do prawdziwej, indiańskiej wioski. W skórzanym tipi dowiedziały się do czego służy łapacz snów. Wspinając się po kamienistym zboczu, przedszkolaki dotarły do chaty peruwiańskiej, w której podziwiały instrumenty.Wyprawa zakończyła się w Afryce, gdzie dzieci obserwowały życie mieszkańców Czarnego Lądu. Przedszkolakom podczas wyprawy dookoła świata towarzyszyły owce, które krok w krok podążały za grupą.